Obchodník se sny a leteckou odborností. Podvodník Pavel Mácha.

počet přečtení :126734

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Letecký svět má mnoho krásných zákoutí, míst kde lidé pomohou slovem a nebo činem, ale stejně tak má i mnoho zákoutí, kde se nesetká mladý pilot s pochopením a pomocí, ale vypočítavostí, zákeřností a lží.

Pojďme se na jednoho takového podívat blíže – dámy a pánové, přichází Pavel “Paul” Mácha aka Pan Aeronoviny

Důvěryhodný člověk od pohledu 🙂

 

Když jsem před lety začal psát články o tom, co se děje v okolí, jak se létá a vůbec o letadélkách obecně, připletl se mi, na mé cestě v Bulharsku, do tlapek článek “Piloti strojníci”. Svého času obrovsky populární, čtivě napsaný a dá se říci, že i chytře napsaný. Bezmyšlenkovitě jsem ho převzal a publikoval zde (je smazaný, vysvětlení je pod odkazem), na Dreameru. Strhla se okolo něj obrovská bouře v komentářích a ani jsem sám nechápal proč. Pochopil jsem později. To bylo první setkání s tímto člověkem, byť virtuální. Tehdy jsem si myslel, že je to vzdělaný pilot, nejlépe kapitán, ale mýlil jsem se.

Čas plynul a jako aktivně létající pilot jsem se začleňoval stále více i do komunitního života na internetu. Airways, Flightsim, LAA, předpokládám, že všichni znají.

A tady všude se začaly objevovat jeho stopy. Jako mrchožrouta v lese, který se ukrývá mezi stromy a jen občas vystrčí čenich. Stárnoucí vlk, který už ví, že sám není k ničemu, tak začal vystrkovat i zažloutlé zuby na kohokoliv, kdo se nepodvolil. Na forech vystupujíce jako vlk se zářivě stříbřitou hřívou, silnou hrudí a postavou šelmy, kterou čas ošlehal do skvělých propozic. V jednotlivých větách se dala najít slizská zákeřnost proti jiným vlkům, kteří se nepodvolili a neklesli před dávno vyprchanou majestátností. A tak to šlo všude a se všemi. Tenhle samotář se bránil tomu, aby byl napadán, opelichaným ohonem zametal stopy po sobě, aby nikdo neviděl, jak se plouží lesem, protože běžet už nemůže. Takhle jsme se my dva setkali virtuálně tváří v tvář. Narazil nejdříve on na mě a protože moc dobře věděl, že má kousek od sebe ještě nezkušeného pilota,  který poslouchal jeho našeptávání v jeho článku o Pilotech Strojnících, zablýskla se mu očka a jal se mě vyzdvihovat. Linkoval mé články, trackbackoval je a pod falešnými jmény je komentoval (viz můj rozbor pod článkem) a připravoval si živnou půdu pro své pokračování.

Náš starý vlk je chytrý, o tom není pochyb. Umí stylizovat výborně své články, perfektně rýpnout přesně tam, kde to zabolí. A tady je druhý problém těchto zlodějů snů, starých vlků – jsou ulhaní. A přesně tak má náš starý vlk jazyk jako zmije. Prolhaný jazyk. Neváhá si pro sebe upravit cokoliv, co se hodí. A hlavně jakkoliv. Když jsem se já, po procitnutí z jeho špatného dechu a zkažených zubů probral, zjistil jsem, že je schopen o komkoliv nezřízeně lhát.

Pojďme si nyní na onoho starého vlka posvítit. Nebo tedy posvítit, to půjde vlastně těžko, já už vám přeci řekl, že se ukrývá v houštinách, že? Aj, teď si vzpomínám, já zapomněl na to houští. On se totiž náš vlk ukrývá, aby ho nikdo nenašel. On se bojí, to je ten problém. Proto se s ním nikdo jiný nemůže setkat, krom jeho stejně zašlé rodiny, které vzal i krásný výhled na život a veškeré sny, se bojí setkat se s kýmkoliv, kdo rozumí jeho řeči, kdo ho pozná, jako toho starého vlka.

A tak jsem si jednoho dne seděl na trávě a na paloučku já, v klidu si užíval podzimního sluníčka, když jsem si mezi stromy všiml zákeřně žhnoucích očí, jak se upírají do ohrady lesní školky. Ono jedině tam se ztratí kde co začíná a kde co končí, protože na tomto prostranství se proplétají větvičky jednotlivých stromků spolu s pavučinami křižáků stejně, jako se prolnou články webového serveru mezi sebou. Neví se kde je co pořádně umístěno, kde co začíná a kde končí. Lesní školka přerůstá volně v les, bez plotů a bez ohrazení, které má jen z jedné strany. Někdy je to pro efekt, někdy je to proto, aby neznalá zvěř neponičila nejmenší stromy, ale naopak zašla k těm, kteří to vydrží.Tuhle internetovou školku jsem viděl i já a pochopil jsem, proč se tenhle starý a ošuntělý vlk tak rychle uklidil do rozlehlého lesa, kde se nedá najít. Na první ze stromků vyvěsil tuhle lež (klik na obrázek pro zvětšení):

 

Jak se lže v lesíčku.

Četl jsem si tak tenhle odkaz a usmíval se. Věděl jsem, že jsem pozorován právě tím vlkem, který to dal mezi tyto stromy, právě proto, abych si to přečetl jako jeden z prvních. A proč to udělal a pak z dálky mezi větvemi koukal na to, co udělám? Onehdy jsem totiž tohoto stařešinu na jistém jiném internetovém fóru nařkl z toho, že žádnou leteckou školu ala Oxford Aviation Academy nestudoval, ačkoliv to vehementně dokazuje fotkama sebe sama v lavici, u vrtulníku a různých jiných pózách rodilého modela 🙂 Oh, to mi připomíná, já byl na Floridě, v Kennedyho vesmírném středisku a vyblejsknul jsem se tam s Atlantisem. Takže dle toho, co se napíše tak platí – jsem kosmonaut. Sakra, to je ale pocit, jaj 🙂 I ta slina ukápla…a nejen mě, ukápla i našemu vlčkovi a to podstatně častěji.

Nyní zpět k tomu obrázku, který je nad sloupcem výše – přečteno? To je otisk toho, co bylo na webu vyvěšeno. Důkaz toho, jak moc náš starý vlk lže.  Pojďme tedy kousek po kousku rozebrat trus této staré šelmy, kterou mi tam zanechal a vryl do ní mé jméno:

 1. Ano, létal jsem Karlovarský pohár jako Sportsman akrobat, ale na Hosíně jsem nikdy nebyl, protože jsem byl služebně mimo ČR a pak ve Varech
 2. Stano Bajzíka jsem nikdy osobně nepotkal a navíc, on se v těchto soutěžích neangažuje. Ale výborně jsme si popovídali po telefonu, taže přínos to mělo, to ano – doufám v to, že se se Stanem osobně setkám a pokecám, působil na mě sympaticky
 3. Má přezdívka je “Jeeloo”, ani to náš starý brach neuměl napsat 🙂
 4. NIKDY opakuji NIKDY jsem nereagoval a NIKDY nebudu reagovat do tohohle internetového zinu. Je pod úroveň kohokoliv normálního tam cokoliv napsat. Nebývalo tomu tak, ale dnes je 🙂

Náš starý brach to nedomyslel do konce, protože nevěděl fakta. On si je prostě domyslel. On si vlastně domyslel celý svůj život. A byl to fantastický život, který prožil. Jeho vysněná alternativa se smývá spolu s pravou realitou a vytváří svět iluze, který jakoby doopravdy prožil. Ve svých snech on opravdu probíhal celým lesem se stříbrnou hřívou a mocnými tesáky, tlapy ohromnou silou skoro letěly nad povrchem a přitom to byl neslyšný a vytrvalý lovec, kterého čas zocelil do nepřemožitelného Alfa samce…Sen, který prožil za nás za všechny, sen který se nikdy nesplnil, ale on se snažil. Bůh ví, že chtěl a snažil se. Bylo mu i dáno létat, což není dáno každému, ale měl jít cestou jako každý jiný, nicméně si vybral cestu podvodu, temných ulic, zlodějiny a všeho ostatního, jen ne čestnou a pravdivou. Proto se jednoho dne jeho vysněný svět stal světem reálným a on opravdu začal věřit tomu, že to tak bylo. A že není nikoho lepšího. Já jsem přesvědčen, že na polygrafu by to celé ustál, tak moc tomu věří. Ale to není reálný svět. To není tak, jak by to mělo být.

Každý si může udělat názor sám. Každý má možnost tohoto vlka zahlédnout, cítit jeho stopy a kdo chce, tak i kusy jeho srsti, jak jí zanechává na všech možných serverech po internetu. Může cítit jeho dech v tom, jak se snaží zasáhnout do čehokoliv, co se týká létání, cítit praskání větviček, jak se neslyšně snaží chodit okolo, pozorovat krkavce, které posílá, aby mu přetlumočili situaci, když je příliš nebezpečné se k opravdovým vlkům přiblížit. Ale vězte, že je to neškodný a starý vlk, který už bude jen více slintat, více dupat a více páchnout. Nic víc, nic míň.

Nechávám každého, aby si udělal svůj názor ZDE.

 

Fotografie ze zatykače.

 

Následuje přesný přepis mojí mailové komunikace ohledně tohoto obrázku – tedy lépe řečeno lži, kterou obsahoval. Na dotaz zašlu rád i vč. hlaviček, ale k ničemu moc to není (číst odspodu!!):

Nebudeš, já mám taky stránky a fora, kam mohu zveřejnit své články. Takže zopakuji ještě jednou, nevěřím tomu, že jsi vystudoval Oxford a stojím si za tím, že si z lidí utahuješ a lžeš. To jsem taky napsal. Ty jsi dokázal dát dohromady jen fiktivní mail, bravo. ještě jsi mi zpatlal přezdívku, kterou neumíš vyskloňovat, takhle se to nepíše a je tam evidentní lež o Hosíně. Ale nic, tohle je ztráta času, mysli si a piš co chceš, stejně to udělám i já.

Dne 29.10.2012 16:24, Redakce Aeronoviny (Pavel Mácha) napsal:

přistupuješ k tomu blbě – jako ty tvrdíš že já tam nikdy nestudoval, já tvrdím že mi to tak přišlo. Měl by sis vybrat cestu a rozhodnout se. Buď si přiznáš chybu, omluvíš se na flightsimu, je to vyřešené a bavíme se dál jako dva lítači.  Nebo přileješ beznínu do ohně a já s i stebou budu vytírat prdel kdykoliv budu potřebovat protože jako člověk nestojíš za nic.. tvoje volba, já nezačal, ty jsi iniciátorem věci………..

2012/10/29 <ondra@dreamer.cz>

Tak si piš co chceš, hádat se nemá cenu a omlouvat se nebudu, nemám za co. Samozřejmě celé tohle, včetně komplet komunikace zpracuji pro úpravu profilu na Exotopedii, kdy jsi vlastně dokázal, že si vymýšlíš ty ohlasy a maily sám. Já nepustil žádný kec, řekl jsem pravdu, nidky jsi tam nestudoval. Tonde o tobě mluvil, to se neboj, na Simbeeru i jinde. Nezměním názor, dokud tě neuvidím vůbec něco pilotovat, krom dvojího. A samozřejmě tím že jsi o mě zveřejnil lež, tak ti nebude vadit, když já si také zveřejním na svém blogu článek. Takhle se to, starochu, v letectví nedělá…

Dne 29.10.2012 16:10, Redakce Aeronoviny (Pavel Mácha) napsal:

honíš pozdě bycha – už jsi zveřejnil kec bez toho aby sis to u mě ověřil – klidně bych Ti poslal řadu fotek z učeben, spolužáků (jeden je tondův kámoš-zákazník),možná bych tě tam pozval na kafe nebo tě s něčím svez.  Neudělals ani jedno jen jsi vyplodil lež.Ja koukal jako vrána – te´d koukáš jako vrána ty. Jak se citíš? Jaké to je? Tak zkus Věc napravit omluvou a pak se muzem od tohoto bodu zacit bavit dal…Takhle se to hochu v letectví nedělá….  p

2012/10/29 <ondra@dreamer.cz>

Tak jinak – já v Oxfordu byl, nikdo tě tam neznal, takže za tím si stojím, dokud nedostanu do ruky jiný důkaz a nebo ho nevyvrátíš jinak, než tak, že se vyfotíš ve vstupní hale a u nějakého vrtulníku na ploše. Takových fotek mám desítky.  A nebo dodej relevantní důkaz že jsi tam byl – dolož svojí ATPL atd. Dokaž, že jsi dopravní pilot, ale ne na tvých stránkách, ukaž mi na někoho, kdo to potvrdí. Pak slibuji svatosvatě, že zveřejním omluvu. Jirka Duras říká, že nejjednodušší je tě ignorovat. Že nejsi normální. byl jsi mi vzorem, než jsi začal blbnout lidem tímhle způsobem a než jsi napsal první lži, které jsem viděl jednoznačně na stránkách. Ani nevíš, jak mi to mrzelo.

Dne 29.10.2012 15:27, Redakce Aeronoviny (Pavel Mácha) napsal:

no jo a co takhle se podivat na sebe? nepsals nahodou na foru ze macha nikdy nestudoval v oxfordu? taky jsem cumel jako vrana:d tak co s tim udelame?

2012/10/29 <ondra@dreamer.cz>

Já nebyl v Budějovicích na Mistrovství, to je první blbost, kterou jsi tam napsal! Boha jeho, proč musíš být takový prudič? Protože je to prokazatelná lež,nemohl jsem tam být kvůli služební cestě proto pokud to neodstraníš, udělám to samé na svém blogu.

Dne 29.10.2012 15:19, Redakce Aeronoviny (Pavel Mácha)napsal:

čumíš na to jako vrána?

2012/10/29 <ondra@dreamer.cz>

Pavle, dnes jsem dostal upozornění na tento článek: http://aeronoviny.cz/2012/10/29/bajzik-v-anglii-pro-srandu-kralikum/ [1]Nepamatuji se, že bych kdy něco takového napsal, proto prosím okamžité odstranění, protože nic takového bych nikdy nenapsal. Díky za kladné vyřízení Ondřej Brejcha


2 Komentářů k článku: “Obchodník se sny a leteckou odborností. Podvodník Pavel Mácha.”

 • Sonic Sky says:

  AHOJ,
  Nejak postradam nove clanky.
  Jak jde letani ?
  Z Kataru zdravi Sonic Sky ✈️

 • RH says:

  Tento “odborník” Pavel Mácha mi píše tyto a podobné zprávy? “ses vygumovana pica o group stejne prijdes jako o vsechno jiny
  tvoje matka je zrejme slapka a otec neznamy vid:)Do tebe ty pico je treba kopnout a ne se ti klanet”…A to jen z toho důvodu, že jsem odmítla smazat své stránky na FB. Udělejte si obrázek sami, co je to za parodii na člověka…

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Foto let aneb pocity ptáků na vlastní kůži.

Každý víkend z letiště v Karlových Varech podnikáme výlety do Krušných hor, nad Vary a západní Čechy a případně výpravy po hradech a zámcích v okolí.

Více informací na stránce: VaryZhora